e okul ders

E-okul Meb Temel Öğretimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi

2013-2014 Eğitim öğretim yılında tamamen kaldırılan Sbs seviye belirleme sınavının yerine getirilen teog sınav sisteminde sınavların ve soruların nasıl olacagı netleşiyor.. Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) ortaöğretime geçiş sisteminde bulduğu modelin ayrıntıları belirlendi.

MEB'ten ortaöğretime yeni model teog temel öğretimden ortaöğretime geçiş sistemi..
'Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş' olarak belirlenen yeni modelde tek Seviye Belirleme Sınavı (SBS) yerine öğrenciler 8. sınıfın her dönem 6 dersten birer kez olmak üzere yılda 12 sınava girecek. 6 temel derste sınavlar test usulü olacak ve öğrencilere sınavlarda 20’şer soru sorulacak. Birinci dönemde yazılılar kasım ayının son haftasında, ikinci dönemdeki sınavlar ise nisan ayının son haftasında yapılacak.

E-Okul Meb Ders Seçimi Nasıl Yapılır


2013-2014 eğitim öğretim yılı başladı..Öğrencilerin seçmeli dersleri eokul sistemi üzerinden yapması gerekiyor..peki ders seçimi nasıl yapılır..

E-okul meb tarafından ders seçme işlemlerini nasıl yapılacak..E-Okul Meb Seçmeli Ders Seçim İşlemleri

E-Okul VBS seçmeli ders seçim işlemleri, seçmeli ders seçme imkanı sunulan öğrenciler için düzenlenmiş bir online hizmettir. Hizmete ulaşmak için e-okul vbs ekranından giriş yapmak gereklidir.
Seçmeli Dersler Nasıl Seçilir?

Seçmeli dersler ekranına gelebilmek ve ders seçimi yapabilmek için adım adım yapmanız gerekenlere aşağıda yer verilmeye çalışılmıştır.
Önce VBS ekranına girelim

Tübitak tan e-Ders Projesi Geliyor

TÜBİTAK'ın hazırladığı e-ders projesiyle farklı illerde eğitim gören üniversiteliler Ankara ya da İstanbul'daki büyük üniversitelerin öğrencisi olacak. Hakkâri ya da Ağrı'daki öğrenci, ODTÜ hocasından ders alabilecek.

Türkiye'nin çeşitli illerindeki üniversitelerden lisans eğitimi alan öğrencilere fırsat eşitliği sağlayacak yeni bir proje hayata geçiriliyor. TÜBİTAK tarafından hazırlanan projeyle Hakkari, Ağrı, Yozgat gibi illerde yükseköğrenimlerine devam eden öğrenciler, Boğaziçi ya da Ortadoğu Teknik Üniversitesi'nin de (ODTÜ) aralarında bulunduğu büyük üniversitelerdeki hocalardan ders alabilecek.

İNTERNET ÜZERİNDEN EĞİTİM

E Okul Eba Mobil Öğrenme Projesi

Öğrencilere verilen akıllı cep telefonları ile m-öğrenme uygulaması gerçekleştirildi. Hazırlanan öğrenme nesnelerinin bir araya getirilmesi ile bir senaryo doğrultusunda oyun tasarımı yapıldı ve öğrenciler akıllı cep telefonları ile oyuna dahil olarak hem eğlendiler hem de Matematik bilgilerini pekiştirdiler.
Karadeniz Teknik Üniversitesi hocalarından Yrd. Doç. Dr. Ünal Çakıroğlu (http://tr.rs/unal_cakiroglu) hazırladığı bir proje ile m-öğrenmenin ortaöğretim okullarında uygulamasını gözlemlemiştir.