e okul lise

2014 E-Okul Kontenjan ve Lise Nakil Kayıt İşlemleriE-Okul ile yeni başlayan dönemde 8. sınıvların liseye yerleştirme tarihleri 31 Temmuz-8 Ağustos olarak açıklandı. Kontenjan Bilgileri kapsamında liselere nakil yaptırmak isteyenler 26 Eylül 2014 günü mesai bitimine kadar işlemlerini gerçekleştirmek zorunda.

e-Okul Nedir? e-Okul Milli eğitim Bakanlığı tarafından 2007 yılının Ocak ayında kullanıma açılmış olan bir okul yönetim bilgi sistemi yazılımıdır. Bir öğrencinin okula kaydından başlayıp, mezuniyetine kadar olan tüm süreci içerir. e-Okulun Kapsamı Şu anda e-Okul modülüne tüm resmi ve özel ilköğretim okulları, anaokulları ve özel eğitim okulları giriş yapmaktadır. İleride ortaöğretim kurumlarının da sisteme dahil edilmesi düşünülmektedir.

2013-2014 E-Okul Lise Yedek Yerleştirme Süresi Uzatıldı

Milli eğitim bakanlığı 2013-2014 eğitim öğretim yılında liseye başlayacak öğrenciler için lise ek yerleştirme başvuru ve kayıt tarihlerini uzattı..

Yedek ve ek listeden boş kontenjanlara yerleştirilecek oln öğrenciler için son defa başvuru ve kayıt işlemleri 4 ekim 2013 tarihine kadar yapılabilecek..

Meb tarafından yapılan yazılı açıklamada kayıt ve yerleştirme işlemlerine ilşikin açıklam ayapıldı..Ortaöğretime Yerleştirme Sistemi ile Öğrenci Alan Ortaöğretim Kurumlarında Boş Kalan Kontenjanlar İçin Öğrencilerimize Verilen Ek Tercihlere Göre Gerçekleştirilen Yerleştirme İşlemlerinin Yedek Hakkı Verilen Öğrencilerden Nakil İşlemleri Sonrasında Boş Kalan Kontenjanlar Üzerinden Devam Etmesine İlişkin Açıklama: