E-Okul Not Değiştirme Hilesi Kodu Var mı

Okulların kapanmasına doğru internet üzerinde yeni işgüzarlar türemiş durumda. Bu üçkağıtçı tipler sözde e-okul sistemi üzerinden öğrencilerin notlarının değiştirilebileceğini iddia etmekteler..

Gerçekten e-okul sisteminden öğrenci karne notları değiştirilebilir mi? Eğer değiştirilebiliyorsa nasıl değiştirilebilir?

Verilen javascript kodu işe yarar mı?

* * *

İnternette dolaşan e okul yönetim karne notu değiştirme hilesi yazıları ya da siteleri doğru mu? Yapılabiliyor mu?

* * *

Hayır kesinlikle internet üzerinden normal bir öğrenci kullanıcı adı ve şifresi ile öğrenci kendi notlarını değiştiremez. Aşağıdaki verilen javascript kodu ise sadece bir sallamasyondur!!!

javascript:document.body.contentEditable = true; document.designMode = on;

* * *

Peki gerçekten değiştirilemiyorsa bu adamlar neden site kurup değiştirildiğini iddia ediyorlar?

Çünkü: not değiştirme yolları arayan öğrencileri umutlandırıp kandırıp sitelerine inanılmaz derecede ziyaretçi çekmeyi hedefliyorlar. Amaçları bu yolla üçkağıtçılık yapıp para kazanmak.. Bu tamamen bir tuzaktır sakın inanmayın..

Ha not değiştirilmez mi? değiştirilebilir ama böyle basit bir iki kodla değil.. Elbet e-okul sisteminin de güvenlik açıkları olacaktır.. mesela öğretmenin ya da müdürlerin şifresi kırılarak bu not değiştirme yapılabilir. Fakat tüm değişiklikler sisteme kaydediliyor.

hangi tarihde haangi IP adresi üzerinden nasıl bir değişiklik yapılmış hepsi kaydediliyor. hackleseniz bile polis ertesi gün ensenize yapışaverir...* * *

kafanızı hilelere çalıştıracağınıza, iki satırlık ders çalışında böyle karanlık işlere bulaşmayınız. kendinizi de yakarsınız geleceğinizi de

http://www.eokulyonetim.com/node/36

E-Okul Not Değiştirme Hilesi Kodu Var mı yorumları

  • Image Description
    Misafir
    29.03.2014

    güzei

Konular