e okul meb

E-Okul Teog Sınav Sonuçları 2014

Bu yıl ilk kez yapılan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınav (TEOG) sonuçları bugün açıklandı

2013-2014 yılında 28-29 kasım 2013 te ilk kez yapılan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınav (TEOG) sonuçları bugün açıklandı. Bir milyondan fazla öğrencinin Kasım ayından bu yana süren tedirgin bekleyişi sona eriyor. Bu yıl SBS'nin yerine yapılan ilk merkezi yazılı sınavının sonuçları bugün açıklanıyor. 1 milyon 300 bin öğrencinin girdiği temel eğitimden ortaöğretime geçiş sınavından alınan puanlar, hem karne notu olarak değerlendirilecek hem de liselere girişte esas alınacak. Sisteme göre iki dönemde 6 dersten toplam 12 sınav yapılacak.

E-Okul Teog sınav Sonuçları tıkla öğren

E Okul Eba Mobil Öğrenme Projesi

Öğrencilere verilen akıllı cep telefonları ile m-öğrenme uygulaması gerçekleştirildi. Hazırlanan öğrenme nesnelerinin bir araya getirilmesi ile bir senaryo doğrultusunda oyun tasarımı yapıldı ve öğrenciler akıllı cep telefonları ile oyuna dahil olarak hem eğlendiler hem de Matematik bilgilerini pekiştirdiler.
Karadeniz Teknik Üniversitesi hocalarından Yrd. Doç. Dr. Ünal Çakıroğlu (http://tr.rs/unal_cakiroglu) hazırladığı bir proje ile m-öğrenmenin ortaöğretim okullarında uygulamasını gözlemlemiştir.