E-Okul Meb Ders Seçimi Nasıl Yapılır
2013-2014 eğitim öğretim yılı başladı..Öğrencilerin seçmeli dersleri eokul sistemi üzerinden yapması gerekiyor..peki ders seçimi nasıl yapılır..

E-okul meb tarafından ders seçme işlemlerini nasıl yapılacak..E-Okul Meb Seçmeli Ders Seçim İşlemleri

E-Okul VBS seçmeli ders seçim işlemleri, seçmeli ders seçme imkanı sunulan öğrenciler için düzenlenmiş bir online hizmettir. Hizmete ulaşmak için e-okul vbs ekranından giriş yapmak gereklidir.


Seçmeli Dersler Nasıl Seçilir?

Seçmeli dersler ekranına gelebilmek ve ders seçimi yapabilmek için adım adım yapmanız gerekenlere aşağıda yer verilmeye çalışılmıştır.


Önce VBS ekranına girelim

Ders seçim ekranına ulaşmak için öncelikle e okul vbs sayfasına gidip öğrenci bilgilerini girmeniz gerekir. Seçmeli ders seçim ekranına ulaşmak için iki aşamalı giriş adımını geçmeniz gerekiyor. Giriş işlemleriyle ilgili ayrıntılı bilgiyi E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş yazısında bulabilirsiniz.


Seçmeli ders seçimini yapalım

Güvenlik adımlarını geçtikten sonra ekranın sol tarafındaki menüde E-Okul VBS Seçmeli Ders Seçim İşlemleri adımını görebilirsiniz. Bu linke tıklayınca aşağıdaki resimdeki gibi bir ekran karşınıza çıkacaktır.

e-okul vbs secmeli dersler

Bu ekranı tanıtmak gerekirse; en sol kolonda seçim yapılan dersin seçim sırası yer alır, ikinci kolonda seçim yapılabilecek dersin adı, üçüncü kolonda dersin kaç kez alınabileceği ve dördüncü kolonda da dersin haftada kaç saat olduğu bilgisi yer alır.

Sistem size 10 adet ders seçme yetkisi vermiştir. Kendinizce belirlediğiniz öncelik sırasına göre seçiminizi yapınız. Burada en çok alınmasını istediğiniz ders için 1. Tercih seçmeli ve azalan isteğe göre tercih sırasını artırmalısınız. Seçimlerinizi bitirdikten sonra Kaydet butonuna basarak merkezi veri tabanına seçmeli ders tercihlerini iletmiş olursunuz.


15 yorum

iyi

iyi

07.10.2013 - Misafir

şeçmeli ders

çok iyi

07.10.2013 - muhammet emin güler

türkçe

öğrenmek

30.10.2013 - nınız

bende çıkmıyor bir yardımcı

bende çıkmıyor bir yardımcı olsanız :/

16.06.2014 - Elif

Bende de açılmadı. Sanırım

Bende de açılmadı. Sanırım başlamadı daha..

19.06.2014 - Misafir

vbs güvenliği geçtikten sonra

vbs güvenliği geçtikten sonra gelmiyor bir yardımcı olur musunuz

22.06.2014 - Misafir

bendede çıkmadı

bendede çıkmadı arkadaşlarımdada öyle bir yardımcı çıksa

23.06.2014 - Misafir

Olmuyor

Olmuyor, ekranın sol kenarında öyle bir seçenek yok. Geçen sene filan varmış ama bu sene yok kimse ders seçimi yapamadı okulumuzdan. :/ Nasıl yapacağız bilmiyorum :(

26.06.2014 - Doan

ders seçimi

e-okulda der seçimi bölümü yok bir yardımcı olur musunuz?

27.06.2014 - paşazade

e okul ders seçimi

ders seçimi okul kayıtlarının tamamlanmasının ardından yapılacak..henüz okul kayıt işlemleri devam etmektedir

28.06.2014 - e-ders

böyle işin ...

böyle işin ...

29.06.2014 - Misafir

bi işi yapcaksanız düzgün

bi işi yapcaksanız düzgün yapın ne grek vardı bizim yapmamıza saçma işler hep sizden çıkıyo ya okul ne güzel yapıyodu şimdi bakıyoz e okula bi ..yok dam akıllı iş yapın .

01.07.2014 - Misafir

Tam olarak ne zaman

Tam olarak ne zaman secebiliriz belirli bi tarih varmi

02.07.2014 - emre

muhtemelen okul kayıt

muhtemelen okul kayıt sonuçlarına göre öğencilerin okullara kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra ders seçimi yapılabilir

06.07.2014 - e-ders

seçmeli ders değişimi

Ben bu sene 10. sınıfı okuyacağım. Bizim okulda kendileri yaptilar seçimi, fakat ben seçtiğim dersleri değiştirmek istiyorum mümkün mü, ve ne zaman yapılabilir ?

18.07.2014 - Misafir

Konular