E Okul

2014 E-Okul Kontenjan ve Lise Nakil Kayıt İşlemleriE-Okul ile yeni başlayan dönemde 8. sınıvların liseye yerleştirme tarihleri 31 Temmuz-8 Ağustos olarak açıklandı. Kontenjan Bilgileri kapsamında liselere nakil yaptırmak isteyenler 26 Eylül 2014 günü mesai bitimine kadar işlemlerini gerçekleştirmek zorunda.

e-Okul Nedir? e-Okul Milli eğitim Bakanlığı tarafından 2007 yılının Ocak ayında kullanıma açılmış olan bir okul yönetim bilgi sistemi yazılımıdır. Bir öğrencinin okula kaydından başlayıp, mezuniyetine kadar olan tüm süreci içerir. e-Okulun Kapsamı Şu anda e-Okul modülüne tüm resmi ve özel ilköğretim okulları, anaokulları ve özel eğitim okulları giriş yapmaktadır. İleride ortaöğretim kurumlarının da sisteme dahil edilmesi düşünülmektedir.

2014 -2015 Okullar Ne Zaman Başlıyor2014-2015 eğitim öğretim yılı okullar ne zaman açılacak,ilkokullar ne zaman açılacak,anaokulu ne zaman başlıyo,lise okulların açılış tarihi
Milli Eğitim Bakanlığı’nın verdiği bilgiye göre 2014-2015 eğitim-öğretim dönemi 15 Eylül Pazartesi günü başlayacak.

Okul öncesi, ilkokul birinci sınıf, ortaokul ve imam hatip okullarının 5’inci sınıflarındaki öğrencilerin eğitim ve öğretime hazırlanması için okullar bir hafta önce 8-12 Eylül’de eğitime başlayacak.

15 Eylül’de ise bütün sınıflar okula dönecek, ilk dönem 23 Ocak 2015'te sona erecek. Yarıyıl tatili ise 26 Ocak-6 Şubat 2015 arasında yapılacak.

2014-2015 Meb E-okul İlkokul kayıt Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

2014-2015 e okul kayıt sistemine göre ilkokul kayıtları haziran ayının 16 sında başladı

2014 yılında ilkokul başlayacak olan çocuklar hangi okula gidecek? çocugum hangi okula gidecek ,e okul kayıt sonuçları,e okul yeni kayıt sonuçları velilier heyecanla sonuçları bekliyor peki meb e okul ilkokul kayıt sonuçlarını ne zasman açıklayacak..milli eğitim bakanından ilkokul kayıt sonuçlarına ilişkin açıklama yapıldı..

Milli Eğitim Bakanından E-Okul 1. Sınıf Öğrencilerin Kayıtlarına İlişkin Açıklama :

”(İlköğretime kayıtlar) Kısa zaman sonra bunları ilan edeceğiz”

E-okul Meb Temel Öğretimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi

2013-2014 Eğitim öğretim yılında tamamen kaldırılan Sbs seviye belirleme sınavının yerine getirilen teog sınav sisteminde sınavların ve soruların nasıl olacagı netleşiyor.. Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) ortaöğretime geçiş sisteminde bulduğu modelin ayrıntıları belirlendi.

MEB'ten ortaöğretime yeni model teog temel öğretimden ortaöğretime geçiş sistemi..
'Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş' olarak belirlenen yeni modelde tek Seviye Belirleme Sınavı (SBS) yerine öğrenciler 8. sınıfın her dönem 6 dersten birer kez olmak üzere yılda 12 sınava girecek. 6 temel derste sınavlar test usulü olacak ve öğrencilere sınavlarda 20’şer soru sorulacak. Birinci dönemde yazılılar kasım ayının son haftasında, ikinci dönemdeki sınavlar ise nisan ayının son haftasında yapılacak.

E-Okul Meb Ders Seçimi Nasıl Yapılır


2013-2014 eğitim öğretim yılı başladı..Öğrencilerin seçmeli dersleri eokul sistemi üzerinden yapması gerekiyor..peki ders seçimi nasıl yapılır..

E-okul meb tarafından ders seçme işlemlerini nasıl yapılacak..E-Okul Meb Seçmeli Ders Seçim İşlemleri

E-Okul VBS seçmeli ders seçim işlemleri, seçmeli ders seçme imkanı sunulan öğrenciler için düzenlenmiş bir online hizmettir. Hizmete ulaşmak için e-okul vbs ekranından giriş yapmak gereklidir.
Seçmeli Dersler Nasıl Seçilir?

Seçmeli dersler ekranına gelebilmek ve ders seçimi yapabilmek için adım adım yapmanız gerekenlere aşağıda yer verilmeye çalışılmıştır.
Önce VBS ekranına girelim

2013-2014 E-Okul 5 Tercihli Ek Yerleştirme Sonuçları

E-Okul 2013 yerleştirme sonuçları ve e okul sbs haberleri. MEB e okul kayıt işlemleri- ek yerleştirme sonuçları- yedek kontenjanlar- kayıt tarihleri

SBS ek-yerleştirme sonuçlarının 16 Eylül'de açıklanması hem öğrencilerin hem de velilerin tepkisine sebep oldu. Okulların başladığı gün yedek yerleştirme sonuçlarının açıklanacak olması öğrencilerin hangi okula başlayacağı sorusunu doğurdu. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB ) sınavla öğrenci alan okullardan boş kalan kontenjanları için ek yerleştirme yapacak. Boş kalan kontenjanlar 9 Eylül Pazartesi günü açıklandı. Sonuçlar ise E-okul sistemi üzerinden duyurulacak.

E Okul Ek Kayıt ve boş kontenjan sonuçları için tıklayın

E Okul Eba Mobil Öğrenme Projesi

Öğrencilere verilen akıllı cep telefonları ile m-öğrenme uygulaması gerçekleştirildi. Hazırlanan öğrenme nesnelerinin bir araya getirilmesi ile bir senaryo doğrultusunda oyun tasarımı yapıldı ve öğrenciler akıllı cep telefonları ile oyuna dahil olarak hem eğlendiler hem de Matematik bilgilerini pekiştirdiler.
Karadeniz Teknik Üniversitesi hocalarından Yrd. Doç. Dr. Ünal Çakıroğlu (http://tr.rs/unal_cakiroglu) hazırladığı bir proje ile m-öğrenmenin ortaöğretim okullarında uygulamasını gözlemlemiştir.

E-Okul 2014 Teog Lise Yerleştirme Sonuçları2014 Yılı teog Sınavına giren 8 sınıf öğrencileri 2014 2015 eğitim öğretim yılında başlayacakları lise için tercih dönemi 31 Temmuz 8 ağustos 2014 Tarihleri arasında yaptı..lise için e-kayıt ile tercihte bulunan örencilerin tercih sonuçları 22 ağustosta açıklanacak.
Fen Lisesi, Anadolu Lisesi,Düz Lise,Meslek Lisesi Tercih Sonuçları Açıklama tarihi , 2014 Yerleştirme Sonuçlarının İlanı 22 Ağustos 2014 te meb tarafından yapıldı ve tercih sonuçları açıklandı

2014 Teog Lise Yerleştirme Sonuçları için Tıklayın