2014-2015 Meb E-okul İlkokul kayıt Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

2014-2015 e okul kayıt sistemine göre ilkokul kayıtları haziran ayının 16 sında başladı

2014 yılında ilkokul başlayacak olan çocuklar hangi okula gidecek? çocugum hangi okula gidecek ,e okul kayıt sonuçları,e okul yeni kayıt sonuçları velilier heyecanla sonuçları bekliyor peki meb e okul ilkokul kayıt sonuçlarını ne zasman açıklayacak..milli eğitim bakanından ilkokul kayıt sonuçlarına ilişkin açıklama yapıldı..

Milli Eğitim Bakanından E-Okul 1. Sınıf Öğrencilerin Kayıtlarına İlişkin Açıklama :

”(İlköğretime kayıtlar) Kısa zaman sonra bunları ilan edeceğiz”

Çocuğum hangi okula kayıt olacak ? Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, ilköğretime kayıtları kısa zaman sonra ilan edeceklerini belirterek, ”Çok yoğun bir çalışma var. Okul kayıtları girildikten sonra adrese dayalı kayıt sisteminden çocuklarımızın isimlerini alıp kayıtlarını aktaracağız. Zannediyorum 1 hafta, 10 gün içerisinde bu süreç tamamlanır” dedi.

AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Bakan Dinçer, ”İlköğretime kayıt sistemi ne zaman açılacak- Bu konuyla ilgili çalışmalar sürüyor mu-” sorusunu şöyle yanıtladı:

”Çok büyük ihtimalle kısa zaman sonra bunları ilan edeceğiz. Çok yoğun bir çalışma var. Kayıtlarımızı elektronik ortamda, e-kayıt sistemiyle yapıyoruz. Bunları yapabilmek için de kanunun getirdiği yeni değişikliğe dayanarak okullardan hangilerinin ilkokul, hangilerinin ortaokul olacağının belirlenmiş olması gerekir. Ayrıca böyle bir ayrım yapılmayacaksa hangilerinde ilkokul ve ortaokulun birlikte yürütüleceğinin tespit edilmesi gerekir. Dolayısıyla bütün iller buna dair çalışmalarını tamamladılar. Bilişim ortamında bunların kayıtları giriliyor. Bu kayıtlar girildikten sonra yine biz elektronik olarak adrese dayalı kayıt sisteminden çocuklarımızın isimlerini alıp kayıtlarını aktaracağız. Zannediyorum 1 hafta, 10 gün içerisinde bu süreç tamamlanır.” dedi . e okul 1. sınıf kayıtları,e okul kayıt yerleştirme sonuçları,e kayıt yerleştirme sonuçları,

(2014 2015 )


Konular